Kapadokya Turları & Aktiviteler

Kapadokya Turları ve AktiviteleriKırmızı Tur

Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları
Fiyat : 30 €

Süre : 09:30 - 16:30

Kişi Sayısı : 15-18 Kişi

  Gezilecek Yerler
 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Ürgüp Üç Güzeller
 • Devrent (Hayal) Vadisi
 • Paşabağları
 • Avanos
 • Çanak-Çömlek Atölyesi
Tur Programı

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımızla saat 09:30’da otelinizden alınırsınız.Direk Uçhisar Kalesi’ne çıkılır burada bölgenin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz.Bu olağanüstü kayalık oluşumu Kapadokya’yı panoramik olarak seyredebileceğiniz en yüksek noktadır.

Buradan 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları listesine giren Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidilir.Burada kaya kiliseleri,ilk hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri,Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz.Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı ve korunan resimler olarak bilinen freskleri görebilirsiniz.Bu freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiş resimlerdir.Freskler 5. yüzyıldan kalmadır.

Ve öğle yemeği vakti gelir.Burada yerel bir restaurantta değişik Türk mutfağı lezzetlerinden birini tatma şansınız olabilir.Yemekten sonra Avanos’a ilerliyoruz.Burası milattan önce 2000’li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir.Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan ve antik zamanda Hallys olarakda bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşiş Vadisi).Burası üç başlı peri bacalarını görebileceğimiz en iyi yerdir.Ayrıca,burada baştan sona Kapadokya’nın oluşumunu kolayca anlayabilirsiniz. Paşabağ’ın ardından Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir.Hayallerinizi büyülecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak Ürgüp’e gidilir ve Kapadokya’nın taş manzarası sembölü olan peri bacaları ailesi görülür.Birlikteliğimiz buradan sonra sonlanır ve kaldığınız otele geri bırakılırsınız.

Hemen İletişime Geç

Yeşil Tur

Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları Kapadokya Turları
Fiyat : 35 €

Süre : 09:30 - 18:30

Kişi Sayısı : 15-18 Kişi

  Gezilecek Yerler
 • Göreme Panorama Seyir Noktası
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Selime Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi
 • Değerli Taş Atölyesi
Tur Programı

Sabah 09:30’da otelinizden şirketimizin araçları ve rehberi ile alınırsınız.Yaklaşık 5 dakika içinde turumuzun ilk durak noktası olan Göreme Panorama seyir alanına ulaşılır.Burada Göreme’yi ve neredeyse tüm Kapadokya’yı muhteşem manzarasıyla seyredebilir,panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.Ayrıca rehberiniz burada Kapadokya’nın oluşumu hakkında bilgi verir.Daha sonra alanı kendiniz inceleyebilmeniz için boş zaman verilir.

İkinci durağımız Kapadokya’nın en büyük,en derin ve en geniş yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri.Derinkuyu Yeraltı Şehri 8 kattan oluşmaktadır; yani yerin altına inen sekiz kat.Burada her katta farklı bir bölüm göreceksiniz (mutfak,oturma odası,tuvalet,mezarlık,ahır,okul vb.) .. Rehberiniz size her katta oluşumlar ve yapılar ile ilgili bilgi verecek.

Yeraltı şehrinden sonra Ihlara Vadisi’ne gidilir.Burası Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonudur.Aşağı yukarı 300-400 m. yürüdükten sonra Ağaçaltı Kilisesi ziyaret edilir.Burada tarihini çok iyi korumuş kiliselerden birini görebilirsiniz.Sonra Melendiz Nehri’nin yanından Ihlara Vadisi’nin kalbinde bulunan Belisırma Köyü’ne doğru yaklaşık 3 km’lik bir yürüyüş başlar.Yürüyüş esnasında vadinin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirilir.Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü’ne varılır burada şarıl şarıl akan nehirin kenarında yaz ve bahar aylarında nehrin üstündeki barakalarda öğle yemeği alınır.

Yemekler yenildikten sonra Selime Manastırı‘na yola çıkılır.Burası katedral olarakda bilinir ve Kapadokya’nın en eski katedralidir.Burada mutfak,misyoner okulu,kilise,küçük kiliseler görebilirsiniz.Ancak freskleri görmek biraz zordur.Bazı insanlar Starwars filminin bir kısmının burada çekildiğini veya çekilmek istendiğini söyler.Katedralin tavanında çok güzel bir manzara vardır.

Yaklaşık bir saat sonra Selime’den Uçhisar Kasabasındaki, Güvercinlik Vadisi‘ne gidilir.Burada Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir,fotoğraflayabilir,yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilir,güvercinlere yem verebilirsiniz.

Yeşil turumuzun son durağı Oniks Atölyesi.Burada Kapadokya bölgesinden çıkan değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgi verilir.Saat 18:00 civarı turumuz son bulur ve otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

Hemen İletişime Geç

ATV Turu

Kapadokya ATV Turları Fiyat : 120 TL

Süre : 2 Saat

  Gezilecek Yerler
 • Kılıçlar Vadisi
 • Güllüdere Vadisi
 • Kızılçukur Vadisi
 • Çavuşin Kasabası
 • Aşk Vadisi
Detaylar

Kapadokya ATV Turu 4 tekerli motorlar ile bazen çamurlu, bazen sulu vadiler ve tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir sürüş sporudur. Araba kullanmayı bilmenize ve ehliyet sahibi olmanıza bile gerek kalmayan, herkesin yapabileceği ve eğlenceli bir turdur. Kısa bir tanıtım bilgisinden sonra ve birkaç metre deneme ve ısınma sürüşünü gerçekleştirdikten sonra Kapadokya ATV motoruna tamamen hakim olmayı başarıyorsunuz…

Kapadokya ATV Turları, sizlere sevdiklerinizle birlikte doğa ile içiçe, stresten uzak, heyecan dolu turlardır ve MyTrip Seyahat olarak sizlere bu turları profesyonel ekibimiz ve yılların tecrübesi ile sunmaktayız. Vadilerin içinden sıcacık ve ilgi çekici bir ortam ve samimi bir ekip sizleri bekliyor olacak.

MyTrip Seyahat ile şehrin gürültülü ve stresli ortamından bir nebze olsun uzaklaşacak, doğa ile baş başa kalarak kendinizi yenileyecek, arkadaşlıklarınızı pekiştirecek, sevdikleriniz ile muhteşem eğlenceli bir vakit geçireceksiniz.

Aşağıdaki listeden günlük olarak düzenlenen safari turlarımızın fiyat ve detaylarını inceleyebilirsiniz:

Kapadokya ATV Turu - Kısa Kapadokya ATV Turu - Standart Kapadokya ATV Turu - Uzun Kapadokya ATV Turu - Premium
Görülecek Yerler Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası, Aşk Vadisi Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası, Aşk Vadisi, Paşabağ Mevkii Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası, Aşk Vadisi, Paşabağ Mevkii, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi
Süre 45 - 60 Dakika 105 - 120 Dakika 165 - 180 Dakika 225 - 240 Dakika
Ücret 85 ₺ 120 ₺ 210 ₺ 250 ₺


Turlarla İlgili Önemli Notlar :

 • Bu turlarda kask, bone ve ağızlıklar sizlere ekipman olarak sizlere sağlanmaktadır.
 • Rehber ve akaryakıt ücretleri yukarıda belirtilen fiyatlara dahildir. Ancak, tur esnasında gerçekleştirilen molalarda yapacak olduğunuz harcamalar ve rehber için zorunlu olmayan fakat takdir edilen bahşişler fiyata dahil değildir.
 • Turlarda kullanılan ATV Motorları sigortalanamayan araçlardır. Fakat MyTrip Travel olarak sizlere3. Şahıs Sigortası sağlamaktayız. Bu sigorta yukarıda bahsi geçen fiyatlara dahildir.

Hemen İletişime Geç